Най-добрата страна на Коневъдството

Най-добрата страна на Коневъдството

Най-добрата страна на Коневъдството

Blog Article

ОРГАНИЗАЦИИ, В КОИТО МОЖЕ ДА СЕ УПРАЖНЯВА ПРОФЕСИЯТА И ВИДОВЕ ДЛЪЖНОСТИ:

Благоприятно влияние върху беговото коневъдство имаха и конезаводите „Камчия" край Дългопол, „Орешак" край Варна и „Тодор Икономово" край Шумен.

Източнобългарският кон е полукръвна порода от универсален тип, получена в резултат на сложно възпроизводително кръстосване на местни, арабски, англо-арабски и полукръвни кобили с полукръвни и чистокръвни английски жребци. Още от началото това кръстосване е било придружавано от задълбочена селекция, в резултат на което се получила порода коне с всестранно развити качества.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на ЕС заради щетите от суша и пожари

Българският спортен кон е уважавана и търсена порода в Западна Европа, но в България е невъзможно да се самоиздържа един бизнес със спортни коне, по думите на д-р Влаева.

Почистването и дезинфекцията на целия двор, включително и на конюшните, са важни задачи в коневъдството. Това унищожава патогените, предотвратява заболяванията и подобрява общото благосъстояние на конете.

СТАРТИТАНЕ НА ОБУЧЕНИЕТО Всеки месец стартират групи за обучение

Почти половината от броя на свинете се падат на Азия и преди всичко на Китай. Развито е още в страните от ОНД, САЩ, Бразилия.

Учебни предмети, които се изучават – Анатомия и физиология на животните, Основи на животновъдството, Фуражопроизводство, Говедовъдство и биволовъдство, Овцевъдство и козевъдство, Свиневъдство, Птицевъдство, Зайцевъдство, Пчеларство, Бубарство, Коневъдство и др.

Коневъдство – първа степен на професионална квалификация. Обучението е свързано с усвояване на методите за отглеждане и развъждане на коне.

От асоциацията предлагат да се създаде детайлна програма за развитие на коневъдството.

Учебната програма по дисциплината “Коневъдство” дава теоретичните постановки по отношение на произхода на коня и породното разнообразие.  Особено внимание е отделено на екстериорната преценка и съществуващите недостатъци. Подробно са разгледани и въпросите за спецификата при селекцията, размножаването, тренинга и изпитванията. Застъпени са и основни въпроси от областта на храненето, развъждането и технологиите на отглеждане на различни категории коне, използвайки знанията, придобити по съответните фундаментални дисциплини.

Екстериорните особености на тези коне ги доближават повече до ездовите коне, отколкото до впрегатните. За това допринася и произвеждането на коне за гладко бягане в един Коневъдство доста голям период от развитието на породата. Днес, чрез използването на жребци от известни европейски полукръвни породи, се цели промяна на беговия тип в един по-масивен, подходящ за класическите дисци­плини на конния спорт.

Патогените също могат да достигнат до конете чрез тяхната храна. Хигиеничните фуражи са в основата на успешното коневъдство. Чистотата около фуража и при съхранението му гарантира, че здравето на животните не е застрашено от гризачи, други вредители и плесени или микотоксини.

Report this page